KONST / Litografier / Färglitografi 16993039
nr 1699 3039
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, daterad pt, 52. Färglitografi, bildmått: 27x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x62 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 5 maj 2025
kl 20:49:01
400 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén